Erasmus + Shadowing (Norsko)

Základní škola a mateřská škola Telecí je zapojena do projektu Erasmus + Ten není určen jen pro vzdělávání žáků a studentů, ale i učitelů. Radka Willson a Radovan Soukal odjeli na tzv. shadowing (stínování) do norského města Drøbak, kde strávili týden od 16. 10. do 20. 10. 2023. Mobilita byla
zaměřena na pozorování metod a forem práce v oblasti environmetálního vzdělávání, výchovy a osvěty, propojování oblastí a předmětů. Drøbak Montessori Ungdomsskole vzdělává podle konceptu Marie Montessori. Školy jsou si blízké zaměřením, jsou držitelé ocenění Green Flag (Ekoškola), vyučují ve věkově smíšených skupinách a mají malý počet žáků. Kromě výměny zkušeností měli čeští učitelé možnost vzdělávání sledovat a taky se zapojit do práce po boku norských kolegů. Stínování přineslo
novou inspiraci i nové nápady. Ty učitelé z telecké školy předali svým kolegům na společném setkání.