MEZINÁRODNÍ TITUL EKOŠKOLA JSME OPĚT OBHÁJILI!

Velká gratulace celému týmu i škole. Titulem se můžeme pyšnit do roku 2023. Předávání titulu proběhlo v lednu 2021 online.

Eco Schools

Co je Ekoškola?

Vzdělávací program je určen pro mateřské škol, základní a střední školy. Žáci a učitelé aktivně spolupracují a velká část zodpovědnosti je ponechána žákům. Žáci jsou povzbuzováni ve své aktivní roli a jsou vedeni k odpovědnosti za svoje jednání. Postup práce je určen 7 kroky, které školu a její Ekotým provází programem a zaručí naplnění kriterií pro získání mezinárodního ocenění.

Žáci zakládají školní Ekotým, analyzují ekologický stav školy a plánují opatření, která v průběhu školního roku realizují. Průběžně se ve výuce učí o tématech Ekoškoly (odpady, voda, energie, prostředí školy, šetrný spotřebitel, menu pro změnu, doprava a biodiverzita).

Co je cílem?

Snižování ekologického dopadu školy a uvědomění si dopadu svého jednání na životní prostředí a snaha o zlepšení životního prostředí ve škole i jejím okolí.

Ekotým Mravenci v roce 2021/2022

V letošním roce jsme zvolili téma BIODIVERZITA. Termín biodiverzita znamená rozmanitost živých organismů na Zemi, takže i v okolí vaší školy.
Lidskou činností však způsobujeme ohrožení řady druhů, a tím úbytek biodiverzity. V přírodě totiž vše tvoří provázaný celek. Vyhynutí jedné, pro nás třeba bezvýznamné rostliny, může v důsledku vést k úhynu brouků,
ptáků i savců v dané lokalitě. Zachování biodiverzity je proto v našem vlastním zájmu.
Zároveň u nás stále probíhá spolupráce s Gengelem.

Ekotým Mravenci: E. Dudková, R. Meteláková, O. Metelák, E. Mlejnková, M. Mlejnková, L. Mlejnková, K. Mlejnková, T. Müller, A. Morávek, J. Morávek, B. Skalová, J. Skala, B. Lorencová, M. Just, A. Teplý, O. Kosíková, R. Soukal, T. Šírková, B. Dobrovolná, J. Sobotka

Fotogalerie Ekotýmu Mravenci

Analýzy: