Okruh spojuje 11 stromových zastavení, má cca 20km a dá se ujít přibližně za 6 hodin. Stromová stezka Zpívající lípy vznikla za podpory Pardubického kraje a obce Telecí v roce 2022. Výtvarně zpracovala Veronika Jílková @veronika_ilustations (Instagram).

Stezka a jednotlivá zastavení jsou naučně poznávací. Se Zpívající Lukásovou lípou a místním regionem je spojeno několik českých osobností.

Regionální osobnosti české literatury – ke stažení zde:

Stezkou provází víla Lípěnka, kterou najdete na školní zahradě u dcery Zpívající lípy pod budovou MŠ (Školkou Lípěnkou). Pod mladou lipkou se nachází dřevěná lavička od chráněné dílny Tilia, díky které si můžete procvičit poznávání všech druhů stromů Vysočiny a zároveň tyto stromy zkusit najít i na naší školní zahradě.

Víla Lípěnka

Lípěnku, která se stala i logem školky, graficky zpracovala Veronika Jílková @veronika_ilustrations. Děkujeme!

Stromy Vysočiny.

Grafiku stromů a listů zpracovala a lavičku vytvořila chráněna dílna Sociální ateliér TILIA ttps://www.atelier-tilia.cz/.