Týden pro wellbeing ve škole

Naše škola se v týdnu od 12. – 20. 2. zapojí do Týdne pro wellbeing na školách. Co to je wellbeing a proč ve škole? Wellbeing je stav, ve kterém můžeme v podporujícíma podnětném prostředí plně rozvíjet svůj potenciál po všech stránkách a žít spolu s ostatními plnohodnotný a spokojený život – prostě taková celková či osobní pohoda. A proč ve škole? Protože chceme školu, kde se budeme cítit všichni dobře. Protože duševní zdraví je základ. Protože děti, které jsou spokojené, se také mnohem lépe učí. V rámci tohoto týdne budeme s dětmi na toto téma hodně mluvit, kreativně zpracujeme symbol wellbeingu – srdce v dlaních, zařadíme více pohybových aktivit, někteří žáci si přinesou svoji oblíbenou hračku či talisman nebo si vyrobí masážní pomůcku. Nezapomeneme ani na podporu digitálního wellbeingu. Celý týden zakončíme v pátek společnou svačinou a oblékneme si fialové oblečení či doplněk, protože fialová je barvou duševního zdraví. A nesmím zapomenout na vzkazovník, který je umístěn při vstupu do školy (v MŠ v šatně), na který si budeme psát vzkazy. Takže, když budete mít cestu do školy, budeme rádi i za vzkaz od Vás.